Слава Україні

Міжнародний благодійний фонд “Glory to Ukraine” “Слава Україні”

Міжнародний благодійний фонд “Glory to Ukraine”  “Слава Україні”  це — незалежна. Неурядова, неприбуткова, не політична благодійна організація, яка була заснована в США у м.Клівленді у 2017- 2018 роках.

Місія фонду — прославляти Україну в цілому світі , чинити добро, залучати до цього інших . Благодійна  діяльність  забезпечує правове регулювання відносин в суспільстві , утверджує гуманізм і милосердя  . Фонд працює за трьома основними напрямами — видавнича діяльність , благодійна допомога, встановлення пам'ятників героям УПА, підтримка Арт - проектів , що збагачують українську національну культурну спадщину.

 

Засновник фонду — українська письменниця, громадський діяч , медичний працівник. Галина Кавка - Шудан — народилась 9 липня 1941 року в родині Марії і Михайла Кавка.

Батько мав медичну освіту, був активістом громади «Просвіта» і воїном УПА. Родина зазнала переслідувань за патріотичну діяльність. Мати Галини була закатована енкаведистами, коли Галині було 4 роки, сестрі Оксані 8 років, а братику Миколі всього 10 місяців. Батько загинув в бою, захищаючи незалежність рідного краю.

Опіку над трьома сиротами взяла рідна тітка Юлія. Дитинство Галини було зігріто любов'ю і молитвою тітки і оповите красою Карпатських гір і стрімких річок Стрий і Опір, поміж яких розгорнулося мальовниче селище Верхнє Синьовидне.

По закінченні 10-річки Галина Кавка вступає до Львівського медичного училища. Згодом виходить заміж, народжує двох синів — Ярослава і Володимира. Залишившись вдовою, в тяжкі роки перебудови, виїжджає у 1989 році до Америки, до свого стрийка (брат батька) Степана, члена ОУН УПА.

Але думками і серцем, Галина Кавка - Шудан завжди в Україні і рідному Синьовидному. Любов до творчості і поезії стала проявлятись ще в юні роки і вже в США виходить в світ чудова збірка спогадів — «Струни серця емігрантки». 

Найбільшим духовним змістом життя Галини Кавка - Шудан, стала активна участь у діяльності української громади Клівленду і Греко-католицької церкви. Свою громадську і духовну позицію Галина Кавка - Шудан проголошує не тільки в літературній діяльності, а й в реальній допомозі українцям і щоденному служінні хворим в медичному закладі. Галина Кавка є президентом і засновником благодійного фонду «Glory to Ukraine» (Слава Україні). В книзі Галини Кавка - Шудан «Добро людину славить» висловлене кредо життя Галини — «Знайте, — істина одна на всі покоління — в Божій славі лиш вона і в добрі спасіння!»

 

Напрям Видавничої діяльності реалізує програми та проекти, пов'язані з публікацією історичної правди про героїчне минуле України.

В сферу діяльності входить видання книг, підтримка створення читалень , пам'ятних меморіалів героям України . Без вшанування героїчного минулого і видатних облич історії України, неможливе духовне зростання нації.

Літературний напрям.

Література відіграє провідну роль у формуванні особистості , патріотизму , естетичних поглядів , збагачує знанням історії , розумінням особистостей , які творили історію величчю свого духу .

Знайомлячись з літературою рідного краю , вивчаючи історію , поринаючи у вир тогочасних подій , - черпаємо дорогоцінну мудрість і героїзм нашого народу.

Література — невід'ємна складова в житті і розвитку суспільства , скарбниця мудрості, яка відкрита для кожного з нас.

Природа людини потребує постійного розвитку і самовдосконалення і тому читання літератури відіграє ведучу роль у формуванні характеру , розширенню словникового запасу , покращенню пам'яті розвиваючи активність людини в соціальній сфері , духовно збагачуючи її.

Література- одне з найвидатніших творінь культури , дійовий засіб розвитку свідомості .

Словами Т.Г.Шевченка про книгу сказано :- в книзі і віра , і любов, що будить сумління і закликає до дій- “В своїй хаті і своя правда, і сила . І воля , що ти їх мусиш знайти”.

Література допомагає нам відкрити світ духовності і осмислити власне призначення в цьому світі , своє місце в історії , у боротьбі проти зла , знайти підтримку і розуміння тих, із ким нам у житті по дорозі.

 

Благодійний напрям.

Благодійництво — добровільна , безкорислива пожертва набувачам матеріальної , або фінансової допомоги та іншої благодійної допомоги патріотам , героям України.

Героїзм — величезний прояв сили духу , свідомості і чистих почуттів і вчинків.

Патріотизм — принцип і соціальне переконання , змістом якого є любов до Батьківщини , готовність пожертвувати своїми інтересами заради неї.

Патріотизм — суспільний і моральний принцип , який характеризує ставлення людей до своєї країни , проявляється в певному способі дій , складному комплексі суспільних почуттів.

Це одне з найглибших почуттів , яке формується століттями розвитку нації.

Патріотизм — почуття , яке набувається особистістю не лише через біологічну спадковість , а і під впливом соціального середовища , виховання, роботи над власним духовним зростанням.

Патріотизм- це тільки одна любов до Батьківщини , це усвідомлення своєї невід'ємності від Батьківщини, та її переживань і в горі , і в радості.

Самі великі героїчні подвиги були народжені з любові до Батьківщини.

 

Підтримка мистецьких Арт - проектів.

Культурна і історична спадщина Українського народу — неповторна і унікальна і є невід'ємною складовою світової культурної спадщини. Чинником цілісності етнічного буття - є єдність історичної і культурної спадщини. Яка постійно твориться в житті народу. Тому в ідею створення фонду і було покладено літературну і мистецьку форму буття України , як єдиного цілого.

Світ культури є світом цінностей. В житті кожного народу безліч подій і традицій сприймається і зберігається крізь призму літератури і мистецтва.

Культура — життєвий досвід етносу (народу) який за допомогою носіїв інформації — літературу і мистецтво , передається з покоління в покоління , створюючи історичне надбання нації , його духовну суть.

Минуле , сьогодення і майбутнє , становлять одну органічну цілісність , тому засновницею фонду Галиною Кавкою , і був визначений саме такий напрямок діяльності фонду.

Народний дух, творча спадщина відіграють головну роль у розвитку нації і наступних поколінь.

Формування нації не можливе без усвідомлення і пізнання культури і історії попередніх поколінь. Підтримуючи проекти в сфері благодійності і меценатства, ми прославляємо Україну , сприяємо її становленню , як країни з багатою культурою і визначними постатями, які творили і творять її історію.

Це справа кожного з нас і надіємось, що фонд буде отримувати все більшу підтримку від патріотів українського народу.

Ідея створення фонду доступна і близька кожному українцю і буде сприяти усвідомленню причетності кожного з нас для прославлення України в світі.

Проекти фонду будуть служити на користь соціально не захищеним набувачам допомоги, фахівцям , представникам творчих професій, які відчувають нестачу в коштах для вирішення професійних , культурних , суспільних завдань , які являються внеском в культурну спадщину нації , народу України і патріотам , героям українського народу.

З повагою до вас , любі українці.

FaLang translation system by Faboba